Kryeministri Kovaçevski në takim me presidentin turk Erdogan

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot, 13 qershor të vitit 2022, në Stamboll do të udhëheq delegacion qeveritar në takim me Presidentin e Republikës së Turqisë Rexhep Taip Erdogan, në kuadër të vizitës së tij të punës.

Takimi i Kryeministrit Kovaçevski me Presidentin Erdogan është konfirmim për raportet e shkëlqyera mes Turqisë dhe në të është paraparë të bisedohet për më shumë çështje dypalëshe në interes të të dyja vendeve./KLanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share