Konferencë Liga: Ballkani me humbje përshëndetet nga garat evropiane

Në ndeshjen e raundit të gjashtë në Grupin G në kuadër të Konferencë Ligës skuadra rumune CFR Cluj ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj kampionit të Kosovës, Ballkanit, me një gol të vetëm të Nana Boateng në minutën e 17-të pjesës së pare..

Duhet theksuar se në këtë ndeshje portiere I Bllkani Stivi Frashëri dëshmoi clësit e veta duke mbrojtur penalti të njëpasnjëshme që i gjuajti Ciprian Deac, pasi që gjyqtari e përsëriti.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Slavia Prag dhe Sivasppori luajtën me barazim 1-1, por që ishte e mjaftueshme përskuadrë turke që mbetet në krye të tabelës me 11 pikë dhe të vazhdon agrat në 1/8 e finales. CFR Cluj me 10 pikë doli e dyta dhe kualifikohet në 1/16 e finales në Konferencë Liga. Slavia Praga me 8 në vendin e tretë dhe Ballkani me 4 pikë doli e fundit