Konferencë LIGA: Ballkani kthehet me fitore nga Turqia

Sivasppor – Ballkani 3-4

Klubi I futbollit Ballkani është befasia më e madhe në raundin e tretë të Grupit G, në UEFA Konferencë Liga. Ballkani kthehet me një fitore të madhe kundër skuadrës turke Sivasppor me rezultatin 4-3, në një ndeshje dramatike dhe me kthesa të shumta e cila zgjati plot 101 minut.

Autor të golave pë skuadrën kosovare ishin Armend Thaçi në minutën e 20, Arbër Potiku në minutën e 31-të, Meriton Korenica në minutën e 66 dhe Ermal Krasniqi në minutën e 94, ndërsa pë vendasit shënuan Fredrik Ulvestad, Erdogan Yesilyurt dhe Mustafa Yatabare.

Me tre pikët e fituara sonte ekipi i Ballkanit aktualisht mbanë pozitën e dytë n♪7 Grupin G me 4 pikë aq sa ka edhe Sllavia Pragë e cila sonte me fillim në ora 21:00, përballet me CFR Cluj që ka vetëm 1 pikë.

Ndeshjet e raundit të katërt do të zhvoillohen më 13 tetore, ku Ballkani është nikoqire e Sivasppor në stadiumin “Fadil Vokrri” n♪7 Prishtinë , ndërsa në ndeshjen tjetër takohen CFR Cluj – Slavia Pragë. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share