Konferenc League: Astana – Ballkani hapin siparin e ndeshjeve të sotme

Ballkani luan sot (e enjte) në udhëtim të Astana në kuadër të ndeshjeve të grupeve në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës është mysafir i ekipit nga Kazakistani në ndeshjen e katërt të grupit C, e cila pritet të zhvillohet në “Astana Arena” nga ora 16:30.

Ekipi i Ilir Dajës vjen në këtë ndeshje pas formës së mirë në kampionat dhe e motivon fakti që ky ekip e mposhti në ndeshjen e fundit në Prishtinë.

Në anën tjetër, vendasit janë të motivuar pas fitores si mysafir i Ballkanit dhe synojnë rezultat pozitiv për të shtuar gjasat për kualifikim në raundin tjetër.

Momentalisht, Ballkani renditet i treti në grup me tri pikë, po aq sa ka Astana e katërta, por edhe Dinamo Zagrebi i vendit të dytë.

FC Astana  – FC Ballkani   /16:30/

Në ora  18:45, takohen

Besiktas – Bodo/Glimt

Çukariçki – Fiorentina

Ferencvaros -Genk

HJK – Eintracht Frankfurt

Legia – Zrinjski

Nordsjaelland – Spartak Trnava

PAOK – Aberdeen

Viktoria Plzen – Dinamo

 

Në orën 21:00, takohen

Aston Villa – AZ Alkmaar

Breidablik – Gent

Club Brugge – Lugano

Ludogorets – Fenerbahce

Olimpija Ljubljana – Klaksvik

Slovan Bratislava – Lille

Zorya – M. Tel Aviv

Lexo gjithashtu
Total
0
Share