KF Besa e Dobërdollit mundi Teteksin në ndeshjen e parë kontrolluese

Klubi i futbollit Besa e Dobërdollit  në kuadër të përgatitjeve  në  sezonin e ri në Ligën e dytë unike, sot ka zhvilluar ndeshjen e pare kontrolluese me ekipin e Terteksit të Tetovës. Ndeshja në fjalë pas 90 minutave  ka përfunduar me fitoren e ekipit nga Dobërdoilli me rezultatin 4-2,  ndërsa  autor të golave për Besën ishin Fiton Ademi 2  gola, ndërsa  Genc Gashi  dhe  Izair Emini nga  1 gol.

Në këtë ndeshje në fanellën e  ekipit Besa të Dobërdollit   kanë debutuar  edhe  emrat e njohur te futbollit vendor si Armend  Alimi, Izair  Emini , Burim Sadiki  dhe  të tjerët. Në bazë të lojës së treguar në këtë ndeshje të pare kontrolluese vërtet mund të thuhet se ekipi I Besës në kampionatin eri 2023/2024  do të jetë pretendete  kryesore për kreun e tabelës, ndërsa  pritete edhe  stabilizimi I Teteksit

Besa do të vazhdon me përgatitjet  sipas plan programit të hartuar  mga stafi teknik  ku  pritete të zhvillohen edhe disa ndeshje  tjera kontrolluese me ekipi  nga vendi  dhe rajoni./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share