Karate: Nuredin Dervishi siguroi pjesëmarrje në Kampionatin Europian kadet, junior dhe U-21 në Tbilisi të GJeorgjisë

Të shtunën në sallën e sportive “Anton Dimitrov” në Shkup  në organizim të Federatës së karatesë së Maqedonisë së Veriut u mbajt  Kampionati Shtetëror dhe Play off për kategoritë e reja ku u përcaktuan kandidatët për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë  

Sukses të madh në këto gara të Play off-it  ka  arritur  karateisti kërçovar Nuredin Dervishi, anëtar I Klubit të karatesë “Uskana” i cili me një paraqitje të shlëlqyer  konfirmoi titullin kampion në kategorinë e tij disiplina KATA për kadetë dhe u kualifikua për pjesëmarrje ne Kampionatin Evropian të karatesë për kadetë, junior dhe U-21, që do të mbahet me 09-11 Shkurt të vitit 2024 ne Tbilisi të Gjeorgjisë. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share