Kapen 15.500 rrënjë marijuane në Shtip, në vlerë prej mbi pesë milion euro

Ministria e Punëve të Brendshme njoftonë se në Shtip janë sekuestruar 15.500 rrënjë të cannabis sativa, që kapin vlerën e 5 milionë eurove. Ministria e Punëve të Brendshme njofton aksioni është kryer dje, ndërsa janë arrestuar 3 persona me N.S. (56), A.N. (37) dhe M.S. (36), të gjithë nga fshati Karbinc i Shtipit. “Janë gjetur dhe konfiskuar rreth 15.500 rrënjë të bimës kanabis sativa, nga të cilat do të jepeshin rreth 8 tonë marihuanë, me një vlerë tregu mbi 5 milionë euro”, thonë nga MPB.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tre të arrestuarve do të ngrihet procedurë e rregullt përkatëse./KlanMacedonia/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share