iPhone i ri ka ekranin më të mirë mes telefonave

Në fillim të këtij muaji, Apple zbuloi serinë e saj iPhone 14, e cila përfshin katër modele. Anëtari më i fortë dhe më i shtrenjtë i kësaj serie është iPhone 14 Pro Max, i cili erdhi si pasardhës i iPhone 13 Pro Max të vitit të kaluar. Ky telefon tani kryeson listën e telefonave me ekranin më të mirë.

iPhone 14 Pro Max fiton çmimin e ekranit më të mirë të DisplayMate në një smartphone. Ky telefon mori një notë të përgjithshme A+ në teste.

iPhone 14 Pro Max thuhet se ka një ekran të jashtëzakonshëm. Telefoni u zbulua se kishte një shkëlqim maksimal prej 2,300 nits, megjithëse kompania Cupertino deklaroi se shifra ishte 2,000 nit.

Telefoni thuhet gjithashtu se ka arritur kontrastin më të lartë të mundshëm në ndriçimin e ambientit. Komponentët e tjerë të testuar që janë mbresëlënës në ekranin e iPhone 14 Pro Max përfshijnë saktësinë e ngjyrës së bardhë, interpretimin absolutisht të saktë të ngjyrave, saktësinë e kontrastit të imazhit, shkallën e intensitetit dhe shkëlqimin maksimal.
Ekrani i modelit “iPhone 14 Pro Max”, si dhe i “iPhone 14 Pro”, është prodhuar nga kompania koreano-jugore “Samsung”. Është fare e sigurt që Samsung fiton shumë para nga Apple duke u siguruar që kompania amerikane të ketë telefonin me ekranin më të mirë, pa telefoni i Samsungut që e mban këtë titull.

Megjithatë, iPhone 14 Pro Max dhe iPhone 14 Pro janë përballur me probleme që kur u prezantuan. Pra, kohët e fundit, përdoruesit raportonin se kishin probleme me kamerën dhe ishte e pranishme gjatë përdorimit të kamerës në aplikacione të palëve të treta si TikTok, Instagram, Snapchat etj., ndërsa përdorimi i aplikacionit të kamerës së Apple nuk e kishte problemin e përmendur.

Ka gjithashtu raporte për probleme të reja në lidhje me rrjetin, tarifimin dhe më shumë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share