Inter Miami dominon votimet për ekipin All-Star 2024 të Major League Soccer

Përditësimi i fundit nga MLS tregon se Lionel Messi, Sergio Busquets dhe Jordi Alba janë në krye të kategorive të sulmuesit, mesfushorit mbrojtës dhe mbrojtësit të majtë. Luis Suarez, shoku i tyre në skuadrën e Herons, ndodhet në vendin e tretë në kategorinë e sulmuesve, pas tetë herë fituesit të Topit të Artë, Cristian Arango të Real Salt Lake.

Ekipi All-Star do të zgjidhet me një formacion 4-3-3 këtë sezon, duke përfshirë një “mesfushor mbrojtës” dhe dy mesfushorë “sulmues”. Votimi do të bazohet në votat e tifozëve, mediave dhe lojtarëve aktualë të MLS.

Nëse renditja aktuale vazhdon, skuadra All-Star do të përfshijë Messi, Busquets, Alba dhe Suarez në formacionin e parë. Ata do të shoqërohen nga një tjetër ish-yll i Barcelonës, Riqui Puig i LA Galaxy. Linja e sulmit do të udhëhiqet nga Messi, Arango dhe Suarez.

Këtë vit, skuadra All-Star do të përballet me ekipin All-Star të Liga MX të Meksikës më 24 korrik në Lower.com Field në Columbus. Megjithatë, mund të ketë ndryshime në skuadër nëse lojtarët e tyre bëjnë një hap të thellë në Copa America të këtij viti.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share