Imer Selmani nga Muzeu i Manastirit: Punojmë që Evropën ta sjellim në Maqedoni

Në Manastir në Muzeun e Alfabetit do të mbahet përvjetori i 115. Ku do të ketë aktivitete dhe do të vjen për vizitë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj zhvillon për kremtimin e 115 vjetorit të Kongresit të Gjuhës Shqipe, njofton Klan M.

Imer Selmani në një prononcim për mediat maqedonase tha se kjo është ditë e madhe dhe pikënisje e shqiptarëve ku sipas Selmanit duhet të punohet fort që Evropën ta sjellim në Maqedoni.

”Sot në fakt nesër është ditë e madhe, sot fillon me vizitën e kryetarit të Shqipërisë në kongresin e 115-vjetorit këtu në Manastir, ku fillon renesanca e shqiptarëve gjithandej Ballkanit. Jo vetëm shqiptarët por të gjithë punojmë ta sjellim Evropën këtu ky është misioni i gjeneratës tonë” – tha Imer Selmani nga Muzeu i Manastirit. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share