Futboll: Shkëndija sot kthehet në Tetovë

Pas  dy  javëve  përgatitje në Slloveni  ekipi i Shkëndijës pas  ndeshjes  së  djeshme kundër  Dinamo të  Zagrebit sot  kthehet në Tetovë Klubi i futShkëndija e Tetovës ku  do të vazhdoj  fazën e fundit përgaditore  kështu deri më 7 korrik  kur në proigram është ndeshje e pare e Ligës së Konfernencës  me  skuadrën aemene  Ararat.

Shkëndija  gjë qëndrimit në Slloveni karahas seancave të rregullta stërvitore ka zhvilluara edhe  katër  ndeshje kontrolluese prej të cilava ka një fitore dy barazime dhe një humbje dhe ate në nbdeshjen e  fundit  kundër kampiopnit  të Kroacisë, Dinamo të Zagrebit ku kapiten  është tetovari Arian Ademi me rezultatin  3-0.

Kuqezinjtë ndeshjen e pare me  hungarezët e Ferencvaroshit  barazuan 1-1,  me kampionin e Sllovenisë, Mariborin fituan  1:0. Me  Zrnjskin  barazuan 3-3 dhe kundër Dinamos pësuan humbje 0-3.

Shkëndija e cila aktualisht  drejtohet  nga  trajneri  Artim Shaqiri  në këtë merkato  ka sjell Davor Taleskin portier nga Struga Trim Lum si dhe sulmuesin Vllatko Stojanovskin nga Nova Gorica, ndërsa  e ka  kthyer Leard Sadriun i cili ka qenë I huauzar të KFSkënderbeu i Korçës dhe Mevlan Murati  në ekipin e Renovës.

 

 /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share