Futboll: Shkëndija mundi ekipin Liepaja 1-0 me golin e Webster

Shkëndija doli  fituese  në ndeshjen e tretë kontrolluese që sot u zhvillua  në Antalia  në kaudër të përgatitjeve  pë sezonin pranveror të kampionatit. Kuqezinjtë mundën skuadrën letoneze Liepāja 1-0, me një gol të vetëm që e shënoi prurja e  fundit Ronaldo Webster në pjesën e dytë të ndeshjes më saktësisht në minutën e 65-të kur Krstevski arriti të rëmbente një top, ndërsa pasi portieri ndali goditjen e tij përfiton Webster që godet saktë për epërsi 1:0.

Trajneri  Jeton Beqiri  ndeshjen e sotme  e kishte filluar me këtë formacion : Amzai, Kocev, Meliqi, Cake, Velija, Qaka, Totre (c), Krasniqi, Çinari, Shala, Aganspahiç..

Në pjesën e dytë trajneri Beqiqi  ka inkuadruar edhe  futbollistë tjerë si Adili, Rexhepi, Krstevski, Webster, Ademi. Dita, Ramani, Nuhija, Jakupi e Kurti, si dhe Florent Ramadani që ka  luajtur vetëm 3 minutat e fundit, duke shënuar rikthimin e tij pas pauzës së gjatë shkaku i dëmtimit.

Ndeshjen e radhës Shkëndija do të zhvillon më 9 shkurt me Dinamo Kiev, ndërsa pas asaj ndeshje ekipi do të kthehet në vend për të vazhduar fazën e fundit përgatitore  deri më 18 shkurt, kur edhe fillon pjesa e dytë e kampionatit 2023/2024

SHKËNDIJA-LIEPĀJA 1:0 (0:0)