Futboll: Salah i thotë “JO” kësaj kërkese të Liverpoolit

Mohamed Salah ka hedhur poshtë kërkesën e Liverpool-it për të bërë një skanim para ndeshjes për një dëmtim të pretenduar përpara se sulmuesi të luante 90 minuta për vendin e tij të dielën.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

29-vjeçari drejtoi skuadrën egjiptase drejtë një fitoreje 1-0 ndaj Guinesë në Kajro, ndërsa Egjipti filloi fushatën e tyre kualifikuese për Kupën e Kombeve të Afrikës që zhvilohet vitin e ardhshëm.

“Salah mori një dëmtim, por e përballoi atë”, tha trajneri Ehab Galal.

Ai shtoi se radiografia e bërë nga Salah do të bëhej pas ndeshjes.

Egjipti do të luajë një ndeshje të grupit Afcon kundër Etiopisë në kryeqytetin e Malavisë Lilongëe më 9 qershor dhe një miqësore kundër Koresë së Jugut të martën e ardhshme.

Gjatë pjesës së parë të triumfit final të Kupës FA të Liverpoolit ndaj Chelseat muajin e kaluar, Salah u zëvendësua për një problem në ijë pas vetëm 33 minutash. Lëndimi gjithashtu e përjashtoi nga fitorja e “Reds” në Premier Ligë ndaj Southamptonit tre ditë më vonë.

E ardhmja e Salah është ende e pasigurt pasi ai ende nuk ka nënshkruar një kontratë të re me klubin, pavarësisht se marrëveshja e tij aktuale përfundon në qershor të viti 2023.

Fituesi i Këpucës së Artë 2021-22 tha përpara finales së Ligës së Kampionëve në maj se do të ishte në “Anfield” sezonin e ardhshëm.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share