FIFA me risi tjera në futboll!

FIFA do të marrë në konsideratë lejimin e ndeshjeve të ligave evropiane për t’u luajtur jashtë shtetit, duke hapur derën për përplasjet e Premier Ligës angleze ose La Ligas spanjolle në Shtetet e Bashkuara, Lindjen e Mesme ose Azi.

Organi qeverisës botëror i futbollit të mërkurën ra dakord të krijojë një grup pune për të shqyrtuar idenë dhe për të bërë rekomandime.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share