Fati Vejseli pjesë e ekipit të Maqedonisë së Veriut në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Prej 25 qershor e deri më 5 korrik, në Oran të Algjerisë, do të mbahen Lojërat Mesdhetare dhe në të njëjtat Maqedonia e Veriut do të përfaqësohet nga një delegacion i përbërë prej 77 sportistë dhe 37 zyrtarë.

 

Në mesin e përfaqësuesve të vendit në sportin e mundjes është anëtari i klubit Liria , Fati Vejseli, i cili do të paraqitet në kategorinë deri më 74 kg në stil të lirë.

Ekipi me një çarter fluturim sonte udhëton drejt Oranit, Lojërat do të nisin zyrtarisht me 25 qershor, ndërsa garat e mundjes në program janë prej 26 deri më 29 qershor./KlanMacedonia/

 

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share