Euro 2024/ Ndeshja Slloveni-Serbi përfundon me rezultatin 1-1

Në ndeshjen e fuqishme mes Sllovenisë dhe Serbisë në “Allianz Arena” të Mynihut, rezultati përfundimtar ishte barazim 1-1. Ndeshja ishte e emocionuese deri në sekondat e fundit, ku lojtari i Milanit, Luka Jovic, barazoi në minutën e 95-të me një goditje nga këndi.

Në minutat e para, Serbia dominonte, ndërsa Sllovenia mbrohej mirë dhe përpiqej të shfrytëzonte kundërsulmet. Portieri serb, Rajkovic, tregoi një paraqitje të shkëlqyer duke ndaluar një goditje të bukur nga Sesko.

Ishte një ndeshje ku të dyja ekipet kërkonin të fitonin pikët e para në turneun e madh. Sllovenia arriti të kalonte në avantazh me një gol të Karnicnik, ndërsa Mitrovic goditi shtyllën për Serbin.

Në minutën e 95-të, Jovic barazoi për Serbin me një goditje nga këndi, duke siguruar një pikë të vlefshme për ekipin e tij. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, duke lënë të dyja skuadrat të kënaqura me performancën e tyre.