Emisari britanik për Ballkanin: Mbështesim RMV-në, në të mirë e në të keqe

“Duhet të shohim ovacione për temat këtu, por punët ndryshojnë shumë shpejt. Do të ishte gabim të komentohen ngjarjet që për momentin zhvillohen në Bullgari. Në ushtri ka një thënie “të jemi të qetë”. Kuptoj se kjo do të thotë pasiguri, vecanërisht për të rinjtë, për familjet dhe bashkëndjej me ata. Britania vazhdon qetë të punojë në mbështetje të tyre. Pozita ime dhe e Britanisë së Madhe është shumë e qartë – mbështesim vendin me dekada, në të mirë e në të keqe. Mbështesim rrugën euro-atlantike dhe këtë e bëjmë me vepra – me investime në miqësi, linqe me shoqëritë qytetare. Jo vetëm mbështetje për vendin. Duhet të shohim se cfarë do të bëhet javët në vazhdim..” , ka deklaruar Emisari britanik për Ballkanin Sir Stuard Peach./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share