Ekskluzive: Ziadin Sela merr vulat e Aleancës për Shqiptarët

Ziadin Selës i kanë takuar vulat e Aleancës për Shqiptarët.

Klan Maqedoni mëson ekskluzivisht se gjykata në Tetovë ka vendosur në favor të Selës sa i përket kontestit juridik në të cilën u fut kjo parti pas mosmarrëveshjeve mes kreut të parties, Arben Taravari dhe kryetarit të Kuvendit të atëhershëm partiak Ziadin Sela.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Kujtojmë që mosmarrëveshjet në Aleancën për Shqiptarët kulmuan pas vendimit të Arben Taravarit për tiu bashkangjitur me bllokun opozitar, vendim për të cilin u akuzua nga pjesa më e madhe e funskionarëve të parties se e ka marrë kokë në vete.

“Gjykata ka vendosur se është pranuar kërkesa jonë për regjistrimin e Ziadin Selës për Kryetar të Aleancës për Shqiptarët. Me këtë vendim janë njoftuar të gjitha palët dhe tanimë zyrtarisht, kryetar i ASH është Ziadin Sela”, thonë nga ASH./tvklan.mk

 

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share