Dy ditë homazhe në nder të Nishanit

Nisin homazhet në nder të ish-Presidentit Bujar Nishani. Trupi i tij mbërriti në Atdhe një natë më parë dhe u prit me nderime nga policia kosovare në Morinë.

Sot do të zhvillohen nderimet nga familjarë dhe miq në Presidencë, ndërsa të enjten atij do t’i jepet lamtumira sipas protokollit zyrtar.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, në Presidencë për homazhe ishte këtë të mërkurë edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share