Cole Palmer, ylli i Chelsea, në qendër të vëmendjes pas penalltisë kundër Burnley

Në një ndeshje të tensionuar të Premier League, Cole Palmer i Chelsea u bë qendra e vëmendjes pasi shënoi një penallti të guximshme në stilin Panenka kundër Burnley. Garth Crooks, analisti i BBC-së dhe ish-sulmuesi i Tottenham, ka dhënë një paralajmërim të butë për Palmer, duke theksuar se përfundimi i tij i guximshëm mund të shihet si një sfidë nga kundërshtarët në të ardhmen.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Palmer, i cili ka shënuar dy gola në barazimin 2-2, ka treguar një besim të jashtëzakonshëm në aftësitë e tij, por Crooks paralajmëron se lojtarët e tjerë mund të mos e shohin me sy të mirë një veprim të tillë dhe të reagojnë ashpër. Në një sezon debutues të mbushur me arritje, Palmer është vetëm katër gola larg shifrës së 20 golave në të gjitha garat, duke u bërë një figurë kyçe në skuadrën e Chelsea.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndërsa Chelsea përgatitet për një gjysmëfinale të FA Cup kundër Manchester City, sytë janë të fokusuar tek Palmer dhe aftësia e tij për të ndikuar në rezultatin e ndeshjes. Me një stil loje që tërheq vëmendjen dhe një talent të padiskutueshëm, Palmer është në rrugën e duhur për të bërë një emër për veten në botën e futbollit.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share