Charles është Mbreti i ri

Charles, djali i madh i Mbretëreshës Elizabeth II, është tashmë Mbreti i ri i Mbretërisë së Bashkuar.

Ai ngjitet në fron pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II pasditen e së enjtes (8 Shtator 2022) për shkak të problemeve shëndetësore.

Elizabeth II sundoi për 70 vite dhe ishte monarkja më jetëgjatë. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share