Championsi: Mësohen pesë skuadrat që kanë siguruar kualifikim në 1/8 e finales

Mbrëmë u zhvilluan tetë ndeshjet e fundit në kuadër të raundit të katërt në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Epilogi I raundit të katërt në grupin A,B,C,D, është sa vijon dy fitore të ekipeve vendase, dy barazime dhe katë fitore të skuadrave mysafire me gjithësejt 36 gola të shënuar . Kualifikim në fazën tjetër kanë siguruar Napoli, Club Brugge, Bayern Munichi, Real Madridi dhe Manchester City.

Kryendeshja e zhvilluar në “Camp Nou”, mes Barcelonës dhe Interit, u mbyll baras 3:3. Siç pritej, fitore të sigurta kanë shënuiar edhe Bayern Munichi, Liverpooli dhe Napoli.

Deri në mbyllje të fazës së grupeve kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe nga dy xhiro.

 Rezultatet e raundit të katërt në Grupin A,B,C dhe D

Atl. Madrid – Club Brugge 0-0

Napoli – Ajax  4-2

  1. Leverkusen –Porto0-3

Barcelona – Inter  3-3

Rangers – Liverpool 1-7

Sporting – Marseille  0-2

Tottenham – E. Frankfurt 3-2

Viktoria Plzen – Bayern  2-4

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share