Champions: Tetë ndeshje një fitore të vendasve, gjashtë barazime dhe një fitore emysafirëve

Në tetë ndeshjet e raundit të katërt të Ligës së Kampionëve që u zhvilluan mbrëmë në Grupin E,F,G dhe H ekipevet vendase kanë shënuar vetëm një fitore dhe ate Maccabi Haifa mundi Juventusin 2-0, gjashtë ndeshje kanë përfunduar me barazim, ndërsa në një ndeshje fituese ka dale ekipi mysafirë, në San Siro, MIlani – Chellsea 0-2.

Rezultatet dhe tabelat e grupeve

Grupi E
Dinamo ZG – Salzburg 1:1 (1:1), Milan – Chelsea 0:2 (0:2)

Tabela
1. Chelsea 4 2 1 1 6:2 7
2. Salzburg 4 1 3 0 4:3 6
3. AC Milan 4 1 1 2 4:7 4
4. Dinamo ZG 4 1 1 2 3:5 4

Grupi F

Shkaktar – Real 1:1 (0:0), Celtic – Leipzig 0:2 (0:0)

Tabela
1. Real Madrid 4 3 1 0 7:3 10
2. RB Leipzig 4 2 0 2 6:7 6
3. Shakhtar Donetsk 4 1 2 1 7:5 5
4. Celtic 4 0 1 3 2:9 1

Grupi G
Copenhagen – Manchester City 0:0 (0:0), Dortmund Sevilla 1:1 (1:1)

Tabela

1. Manchester City 4 3 1 0 11:1 10
2. Dortmund 4 2 1 1 9:4 7
3. Sevilla 4 0 2 2 2:9 2
4. Copenhagen 4 0 2 2 0:8 2

Grupi H
Maccabi Haiffa – Juventus 2:0 (2:0), PSG- Benfica 1:1 (1:0)

Tabela

1. PSG 4 2 2 0 7:4 8
2. Benfica 4 2 2 0 6:3 8
3. Juventus 4 1 0 3 5:7 3
4. Maccabi Haifa 4 1 0 3 4:8 3

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share