Çfarë përfundimi, Liverpooli për pak sa nuk e bënë gabimin e sezonit

Liverpooli ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme dhe të vështira përballë Tottenhamit.

Reds Kanë mposhtur Spursat me rezultat 4-3 në ndeshjen e javës së 34-të të Premierligës.

Golat për Liverpoolin i shënuan Jones (3’), Diaz (5’), Salah (15’) dhe Jota (90+5’).

Ndërsa për Tottenhamin realizuan Kane (39’), Son (77’) dhe Richarlison (90+3).

Me këtë fitore, Liverpooli ngjitet në vendin e pestë me 56 pikë, dy më shumë se Tottenham në vendin e gjashtë. /IndeksOnline/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share