Brenden Aaronson përgatitet për rikthimin e madh në Leeds United

Ylli i futbollit amerikan, Brenden Aaronson, është gati të ndezë një kapitull të ri në karrierën e tij me Leeds United, pas një periudhe sfiduese jashtë vendit. Pas një transferimi të bujshëm në verën e vitit 2023, Aaronson u përball me vështirësi në adaptimin me ritmin e Premier League, duke arritur të shënojë vetëm një gol dhe të japë tre asistime gjatë qëndrimit të tij në Elland Road.

Pas një huazimi të shkurtër në Union Berlin, ku ai bëri 14 paraqitje, Aaronson është i vendosur të rikthehet në Angli me një qëllim të qartë: të ndihmojë Leedsin në përpjekjet e tyre për të arritur promovimin në sezonin 2024-2025. Sipas raporteve të fundit, Aaronson ka zhvilluar bisedime frytdhënëse me trajnerin e Leeds United, Daniel Farke, dhe është i gatshëm të marrë pjesë në një fillim të ri në West Yorkshire.

Me një talent të padiskutueshëm dhe një dëshirë të fortë për të kontribuar, Aaronson shihet si një element kyç në strategjinë e Farke për të ndërtuar një skuadër konkurruese. Ndërsa Leeds United përgatitet për një sezon vendimtar, sytë janë të fokusuar tek Aaronson, i cili synon të tregojë se është më shumë se i aftë për të luajtur në nivelin më të lartë të futbollit anglez.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share