Brazil: Palmeiras fiton titullin e 11-të

Palmeiras, i drejtuar nga Abel Ferreira, festoi këtë të mërkurë titullin e kampionit brazilian.

Në një “Allianz Park” që tashmë festonte pavarësisht shiut, Palmeiras mposhti 4-0 Fortaleza.

Palmeiras është kështu me 77 pikë, 13 pikë më shumë se Internacionali me tre ndeshje nga fundit dhe fiton titullin e 11-të.

Ky është trofeu i gjashtë nën komandën e Abel Ferreira dhe i treti këtë vit, pas fitoreve në Superkupën e Amerikës së Jugut dhe në Paulistao. Skuadra u eliminua në Kupë dhe në Libertadores..

Lexo gjithashtu
Total
0
Share