Brad Pitt mohon akuzat e Angelina Joliet se ka dhunuar fëmijët e tyre teksa zbulon se nuk ka asnjë kontakt me ta

Situata mes Brad Pitt dhe Angelina Jolie vazhdon të bëhet më e vështirë nga të dy yjet e filmit.

Ish-çifti janë të angazhuar në një betejë të ashpër ligjore, pasi Jolie ka pretenduar për gjashtë vjet se ish-bashkëshorti i saj u përball fizikisht me të dhe fëmijët e tyre gjatë një sherri të vitit 2016 në bordin e një avioni privat. Ajo gjithashtu pretendoi se Pitt i kishte derdhur birrë gjatë atij sherri.

Ndërkohë, një përfaqësues i Pitt tha për The Hollywood Reporter se Jolie “vazhdon të rishikojë dhe riimagjinojë përshkrimin e saj të një ngjarjeje që ndodhi 6 vjet më parë, duke shtuar informacione krejtësisht të pavërteta sa herë që nuk arrin të marrë atë që dëshiron. Historia e saj po evoluon vazhdimisht”.

Të martën (4 tetor), një raport i TMZ pretendonte se Angelina kishte nisur një fushatë shpifjeje kundër Pitt, dhe ka ‘helmuar’ fëmijët kundër babait të tyre.

Pitt i mohoi akuzat, por Jolie ka vazhduar ta ndjekë çështjen me autoritetet, duke i kërkuar që ta ndjekin penalisht atë.

Gjashtë fëmijët e tyre, sipas burimeve të afërta me Brad, tani janë të larguar nga ai. Aktori ka një ‘marrëdhënie të kufizuar dhe të tendosur, për shkak të fushatës së saj të tjetërsimit’, tha një burim për faqen.

Një hetim i FBI-së u krye, por nuk eci përpara pasi ata i konsideruan akuzat të pamjaftueshme.

Burimet e TMZ pretendojnë gjithashtu se një hetim ishte kryer nga Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes, por edhe ai u mbyll për shkak të mungesës së provave.

Përveç kësaj, Angelina u përpoq të bindte një gjykatës se Pitt ishte një prind i papërshtatshëm, të cilit nuk duhet t’i jepej kujdestaria e fëmijëve të tyre.

Në fund të fundit, pas dëgjimit të provave, gjykatësi në thelb rrëzoi pretendimet për abuzim të Jolie duke i dhënë ish-partnerëve kujdestarinë 50/50.

Më pas ajo u përpoq të bënte publike akuzat e saj në avionin privat duke paraqitur atë që ajo besonte se ishte një padi anonime për lirinë e informacionit kundër FBI-së.

Angelina hyri në detaje rreth incidentit të avionit privat kur dorëzoi dokumente ligjore mbi punishten e verës që ajo dhe Pitt zotërojnë, Chateau Miraval.

Sipas burimeve, sjellja e Angelinas tregon se gjithçka që ajo dëshiron është hakmarrja ndaj ish-it.

Burimet pretendojnë se Angelina ka ‘fituar’ pasi dyshohet se i ka kthyer fëmijët e tyre kundër Pittit, dhe aktori ka zero marrëdhënie me fëmijët.

Burimet vunë në dukje gjithashtu se Pitt nuk ka thënë kurrë asgjë të keqe publikisht për ish-in e tij nga respekti për fëmijët e tyre, megjithatë ai është tepër i lënduar nga ajo që ai e percepton si një sulm të tmerrshëm ndaj tij.

Jolie shpjegoi në detaje grindjen e dhunshme në shtator 2016, për të cilën ajo tha se çoi në divorcin e tyre dhe mosmarrëveshjen aktuale mbi kantinë.

Të martën, aktorja paraqiti dokumente shpërthyese gjyqësore si pjesë e betejës së saj të gjatë të ndarjes me Pitt, duke akuzuar ish-bashkëshortin e saj se kishte ‘ngulfatur’ një nga gjashtë fëmijët e tyre gjatë një mosmarrëveshjeje të dhunshme në një avion privat, duke goditur një tjetër në fytyrë dhe duke kapur aktoren për flokë dhe duke e përplasur pas një muri.

Jolie tha se sjellja e Pitt në fluturimin e shtatorit 2016 nga Franca në Kaliforni i la fëmijët duke qarë dhe të traumatizuar dhe atë me lëndime në shpinë dhe bërryl.

Pesë ditë pas fluturimit ajo paraqiti kërkesën për divorc dhe në shtator 2021 ajo shiti aksionet e saj në kantinë franceze që zotëronte bashkë me Pitt dhe më pas ai e paditi atë për shitjen e pronës.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share