Mbahet MTV music dhe TV Award

Jennifer Lopez dhe Jack Black nderohen me çmim

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Jennifer Lopez dhe Jack Black u nderuan në MTV Music and TV Award, mbrëmjen e së dielës në Santa Monica, Kaliforni. Mbretëresha e POP-it, Lopez në fjalimin e saj, pasi mori çmimin Generation, falenderoi miqtë dhe kritikët e saj.

“Dua të falenderoj të gjithë njerëzit që më thanë në fytyrë ose kur nuk isha në dhomë se nuk mund ta bëja këtë. Unë me të vërtetë nuk mendoj se mund ta bëja pa ty. Dhe e di që munda nuk e kam bërë pa fansat që kanë parë filmat”, tha ajo.

Këngëtarja dhe aktorja mori gjithashtu çmimin për këngën më të mirë, për “On My Way” nga filmi “Marry Me”, në të cilin ajo luajti si një superstar i POP-it, jeta e dashurisë së të cilit shqyrtohet nga miliona.

Teksa ,Aktori dhe komediani Jack Black 52 vjeç, u nderua me çmimin Comedic Genius.

“Unë nuk e meritoj këtë, por do ta marr. Faleminderit MTV. Kjo është për të gjithë Shkollën e Rockers atje”.

Përveç kategorive tradicionale të çmimeve, MTV shpërndan çmime edhe në kategori më të lehta. Një prej tyre është ‘puthja më e mirë’, e cila u fitua këtë vit nga Sean ‘Poopies’ McInerney për një skenë në filmin ‘Jackass Forever’ ku ai puthi një gjarpër.

Ekipi i filmit “Jackass” është i njohur për yjet e tij që kryejnë marifete të rrezikshme dhe të çuditshme. Fituesit e tjerë të natës përfshinin dramën për të rinjtë “Euphoria” që mori çmimin për shfaqjen më të mirë dhe “Loki” e Marvel fitoi çmimin e ekipit më të mirë.

Klan News

Lexo gjithashtu
Total
0
Share