Berisha: Tirana është një Beograd i vogël

KRYETARI I PD: SHQIPTARET JANE PARA NJE RREZIKU EKZISTENCIAL

Ish-kryeministri Berisha nuk është kursyer në akuza për nismën Open Balkan, që sipas tij e ka vendosur Shqipërinë para një rreziku ekzistencial. Gjatë promovimit të librit “Kurrë mos harro” për gjenocidin serb në Kosovë, Berisha tha se Tirana është shndërruar në një Beograd të vogël.

Ballkani i Hapur ka vetëm një synim sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, asgjësimin e shtetit kosovar. Në promovimin e librit, “Kurrë mos harro” për gjenocidin serb në Kosovë, kryetari i PD, hodhi akuza dhe vendosi në pikëpyetje marrëdhënien mes kryeministrit Rama dhe presidentit serb, Vuçiç.

SALI BERISHA- KRYETAR I PARTISË DEMOKRATIKE

Sipas tij, shqiptarët janë sërish para një rreziku ekzistencial.

Sali Berisha- Kryetar i Partisë Demokratike

Madje, Berisha e konsideron Tiranën një Beograd të vogël.

Sali Berisha- Kryetar i Partisë Demokratike

Ndër të tjera, kryetar i Partisë Demokratike akuzoi qeverinë se po mbron gjenocidin serb duke u shndërruar në avokat, në vend që ta dërgojë në Hagë. Më herët, Berisha ka dërguar në parlament edhe një rezolutë për këtë cështje por që hasi në refuzimin e mazhorancës.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share