“Bëhet brumosja e parë” – Refet Abazi tregon se si i sjell në jetë personazhet skenike

Aktori, pedagogu, autori, Refet Abazi në emisionin Happy Day në Klan M tregon se si i solli në jetë personazhet skenike, shkruan Klan M.

”Ajo është si shprehja e famshme e Dostoevskit ”më jep një dhembje të jap një kryevepër” tani do të ekzistojë një ngacmim pra ai ngacmimi mund të qëndroj si lajm në gazetë dhe të ngacmon dhe fillon ta mendosh atë dukuri pastaj të dalin 3-4 personazh të përfshirë brenda asaj dukurie dhe kështu është ajo brumosja e parë që vjen për ta zhvilluar dramën” – tha Refet Abazi. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share