Babai 44-vjeçar nga Shkupi, dyshohet se ka vrarë djalin e tij tre muajsh

Prokuroria kërkon paraburgim për 44-vjeçari nga Shkupi i cili dyshohet se ka vrarë fëmijën e tij tre muajsh.

“Natën mes datës 25 dhe 26 shtator, derisa i dyshuari ndodhej në shtëpi me katër fëmijë të mitur, mes tyre edhe djalin tre muajsh, ka filluar ta godasë fëmijën me duar dhe këmbë në kokë dhe në trup. Në këtë mënyrë ai i ka shkaktuar lëndime të shumta që kanë shkaktuar gjakderdhje në hapësirën e kafkës, si rezultat i të cilave ka ndërruar jetë foshnja tre muajshe”, thonë nga Prokuroria.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share