Arrestohet një shtetas serb për krime lufte në Kosovë

Një shtetas serb është arrestuar nga policia e Kosovës për krime lufte të kryera ndaj popullatës civile në Kosove në periudhën gjatë viteve 1998-1999.

Njoftimi i policisë

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

“Fsh. Gurakoc, Istog mars-maj 1998. Pas një pune hetimore të kryer nga njësia e Hetimeve të Krimeve të Luftës është identifikuar dhe arrestuar i kërkuari mashkull serb për krime lufte të kryera ndaj popullatës civile në Kosove në periudhën gjatë viteve 1998-1999. I njëjti me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. Rasti nën hetime”.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share