Abazi: Drama “Heshtje” tronditi opinionin

Në emisionin Happy Day në Klan M, aktori Refet Abazi tregon për Dramat e tij dhe njërën prej tyre që bëri bujë edhe në rajon.

”Zakonisht për shkrimtarët thonë se shkrimtarët shkruajnë romane që vet duan ti lexojnë, edhe unë shkruaj drama të tilla që un preferoj ti shoh në teatër. Drama ”Heshtja” një dramë e fuqishme sociale e cila trajton temën e inçestit brenda në familje që është një tabu kjo. Xhevdet Jashari ka qenë aktor dhe Luka Gashi në rolin e femrës dhe ajo Dramë tronditi opinionin andej” – tha Abazi. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share