A keni marrëveshje me Ali Ahmetin? Ja si përgjigjet Menduh Thaçi (VIDEO)

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në emisionin Klan Debat tha se me kreun e integristëve Ali Ahmetin nuk ka asnjë koalicion por vetëm partner qeveritar.

”Me Ali Ahmetin nuk kemi koalicion jemi në të njejtën qeveri me ata, BDI është përgjegjës kryesorë dhe janë numri dy në qeveri. PDSH me mbështetjen e kësaj qeverie dha efektet e para si antarësimi në NATO dhe data e negociatave do të fillojë, është e vërtetë se zgjedhjet e fundit lokale mbështeta kandidatët e BDI-së por kjo u bë për arsye politike dhe asgjë tjetër” – tha kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi. /KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share