A është koha të tërhiqet Menduh Thaçi? Ja si përgjigjet kreu i PDSH-së

Kreu i PDSH-së në emisionin Klan Debat, tha se ai nuk tërhiqet nga PDSH-ja edhe nëse nuk kandidon sërish në kongresin e partisë ai do të jetë aty.

Në pyetjen e moderatores së Klan M se a është koha që të tërhiqet Menduh Thaçi?

Ai tha se edhe nëse do e bënte këtë nuk do bënte që të kënaqet dikush mirëpo do ta analizojë këtë punë edhe pse sipas Thaçit, PDSH nuk ka qenë në pushtet gjatë kohë nga këto 29 vite, vetëm 6 prej tyre ka qenë në pushtet dhe kjo ndikon shumë sepse forca buron aty, por ai tha se kjo do diskutohet me njerëz me përvojë dhe pastaj do merr një vendim se a do vazhdojë në krye të PDSH-së. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share