110 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 110 raste të reja Covid-19, nga 894 testime të bëra.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Janë regjistruar 42 pacientë të shëruar, kumtoi Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 313.160, numri i të shëruarve është 303.396, numri i të vdekurve është 9.322 dhe numri i rasteve aktive është 442.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share