Zyrtare: Aleksander Trumçi është lojtari i ri i Shkëndijës

Klubi I  futbollit Shkëndija  zyrtrisht ka prezantuar  përforcimin e parë bëhet fjalë për mbrojtësit të djathtë, Aleksander Trumçi I  cili  vjenë nga  ekipi I Bylisit nga  kampionati i Shqipërisë.

Në hapësirat e  klubit të futbollit  Shkëndija në Tertovë ësht♪7 prezantuar  prurja e parë në kë afaft kalimtar të verës. Futbollisti 23 vjeçar  Aleksander Trumçi.mbrojtësi i djathtë. Ai me  sukses ka kaluar ekzaminimet mjekësore ka firmosur kontratë për huazim 6 mujor, me të drejtë blerje në janar kur pritet të firmoset për 2.5 vite. Pas  si që  firm,osi  kontratën  ai ka deklarauar

“Ndjehem shumë i lumtur për këtë transferim te Shkëndija. Personalisht mezi kam pritur të bëhet ky transferim. Zgjodha Shkëndijën për shkak se është klub shumë i madh dhe me shumë histori“, tha Trumçi, si futbolluis kuqezi

Me përvojë të konsiderueshme në mbrojtje dhe një profil interesant edhe në detyrat ofenzive, Trumçi  pritet të shtojë cilësinë në përbërjen e skuadrës.

Aleksander Trumçiti është bashkangjitur grupit pë të vazhduar përgatitjet  për garat  europiane dhe  sezonin  e ri 2024/2025.. Ditëve në vijim pritet edhe lëvizje tjera nëekipin kuqezi që nënkupton prurje dhe largime.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share