Zgjedhjet 2024: Takimi i Liderëve | Gazetarja Teuta Buçi raporton nga Kuvendi

Gazetarja e Klan Macedonia, Teuta Buçi ka raportuar direkt nga Kuvendi i Maqedonisë, aty ku sot pasdite u zhvillua takimi i liderëve politikë në vend. Tema e diskutimit ishte data e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale.

Siç raportohet, kryeministri Kovaçevski ka propozuar datën 24 prill për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, ndërsa më 8 maj, bashkë me raundin e dytë të presidencialeve, të mbahen edhe zgjedhjet parlamentare./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share