Xhaferi: Jam duke punuar sipas regullave dhe rendit kushtetues

Kryeparlamentari Talat Xhaferi në emisionin debativ Klan M, tha se ai po e zbaton kushtetuën dhe regullat ligjore.

‘Gati 20 vite jam në përbërjen parlamentare, por normalisht ndryshojnë gjërat gjatë gjithë këtyre mandateve. Nuk parapëlqej të bëj krahasim për punën time atë e bëjnë qytetarët, unë punoj me rregulla dhe ligje radhitja dhe hierarkia e institucioneve përcaktohet me kushtetutë dhe unë punoj sipas asaj jam duke e zbatuar, i kuptoj subjektet politike dhe eskpertët që nuk ju pëlqen rendi dhe regulli sepse janë mësuar të funksionojnë si para disa vitesh” – deklaroi Talat Xhaferi. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share