Voska Sport sot starton me ndeshje kontrolluese

Klubi i futbollit Voska Sport anëtare e  Ligës së Dytë Unike   me kohë ka  nisur përgatitjet për kampionatin e ri 2022/23, pasi ka  qëllime të qarta  dhe do të Lufton kreun e tabelës. Për kërtë arsye  drejturesit e klubit kanë angazhuar trajnerin Berat Imerin dhe kanë sjell disa freskime  në radhët e tyre,

Trajneri Berat Imeri thotë se  përgatitjet vijojnë sipas parashikimeve “Është çdo gjë ashtu siç e kemi planifiku, Besoj se  kontrollueset  do të na  japin  një pasqyrë të qartë për  cilësinë e ekipit

Krahas seancave të rregullta stervitore duke  filluar nga  sot do të zhvillojnë edhe   disa  ndeshje kontrolluese me  skuadra të ndyshme . Ndeshaj e pare luhet  sot kundër ekipit Besa nga Dobërdolli, ndeshje e cila do të zhvillohet në  Ohër. Ekipi i trajnerit  Imeri ndeshjen e dytë kontrolluese  do ta zhvillon kundër Teteksit,  më pas kundër Tomorit të Shqipërsë, Struga Trim Lum dhe e fundit kundë ekipit Egnatia nga  superliga shqiptare

Orari i ndeshjeve kontrolluese

 

18.07. Voska Sport – Besa Dobërdoll

23.07 Voska Sport – Teteksi

27.07 Voska Sport – Tomori (Shqipëri)

30.07 Voska Sport – Struga Trim Lum

07.08. Voska Sport – Egnatia (Shqipëri)

 

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share