VMRO-DPMNE: Pse Qeveria nuk i vazhdoi masat?

“Prej sot qytetarët po përballen me një tronditje të re të çmimeve. Nga sot, çmimet e produkteve ushqimore bazë janë shtrenjtuar për shkak se qeveria nuk e ka zgjatur afatin e vendimit për TVSH 0% për produktet ushqimore bazë në një kohë të rritjes së madhe të çmimeve dhe inflacionit dyshifror. Edhe pse, norma jonë e inflacionit është një nga më të lartat në Evropë. Populli është i uritur ndërsa qeveria nuk ka asnjë ide dhe plan se çfarë të bëjë.

Pagat janë zhvlerësuar plotësisht. Ajo që mund të blihej për një muaj me një rrogë, tani nuk mund të mbulohet as me dy rroga”, thuhet mes tjerash në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share