VMRO DPMNE-në nuk e bind as Michel, Micevski: Duam të shohim dokument e jo fjalë të bukura

VMRO-DPMNE nuk e bindi as Kryetari i Këshillit Evropian Sharl Mishel. Pas takimit që ky i fundit realizoi me Kordinatorët e grupeve parlamentare për tv Klan M u deklarua Kordinatori i Grupit Parlamentar i VMRO DPMNE NIkolla Micevski i i cili theksoi se VMRO-DPMNE ngelet e pa luhatshme në këtë drejtim. Thonë se duan të shohin dokumentin e jo fjalë boshe

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Në marrëveshjen e Prespës kishim garanca të tjera që kjo është procedura e fundit që e bën RMV-ja  dhe se e meriton të jetë pjesë e BE-së  shofim se Qeveria e paaftë bëri që një proces bilateral ta fus në  pjesën e negociatave dhe të jetë pjesë e bisedimeve për hyrjen e vendit tonë në BE ashtuqë pres të shohë dokument  pasi ajo për mua është garanc pres ta shof protokolin bilateral pasi qe kështu fjalë të mira për fat të keq kemi dëgjuar mjaft”, deklaroi NIkolla Micevski kordinator i grupit parlamentar i VMRO-DPMNE-së, raporton KlanM

Lexo gjithashtu
Total
0
Share