Vetoja, Parlamenti bullgar pro planit të Macron

Sot votimi, i jep të drejtën qeverisë të negociojë me Shkupin

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Pas dështimit të samitit të BE-së, Parlamenti i Bullgarisë pritet të votojë sot pro dhënies të së drejtës të qeverisë që të miratojë propozimin e Presidencës Franceze të BE-së për heqjen e vetos për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE.

Në këto momente Parlamenti i Bullgarisë po debaton mbi propozimin dhe pritet ta votojë atë, ndërsa qeveria e Kryeministrit Kiril Petkov u rrëzua me anë të një mocioni mosbesimi.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share