Ukraina largon mbi 127 mijë pajisje shpërthyese nga zonat urbane

Shërbimet Shtetërore të Emergjencave të Ukrainës kanë hequr 127 mijë e 393 pajisje shpërthyese, kryesisht nga zonat urbane në rajonet e Kievit, Chernihiv, Sumy dhe Zhytomyr.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Tërheqja e Forcave Ruse ka ofruar hapësirë për operacione të konsiderueshme të pastrimit të mjeteve shpërthyese, tha në një raport Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), përcjell Klankosova.tv

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Planet janë për të rritur këtë kapacitet me 80 ekipe të tjera, tha UNDP, me organizatat ndërkombëtare që punojnë së bashku me njësitë shtetërore të Ukrainës.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share