Tragjedi familjare në Greqi: 11 vjeçarja që vuante nga kanceri u vra nga i afërmi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë e re, vetëm 11 vjeç, ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Autori i dyshuar i krimit është një i afërm i familjes, i cili më parë kishte shfaqur shqetësim për zhdukjen e saj. Sipas burimeve të sigurta, vajza e vogël, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë, ishte parë për herë të fundit duke hyrë në makinën e të dyshuarit, një burrë 37-vjeçar.

Hetimet kanë zbuluar se pasi ka qenë në makinë me të dyshuarin, vajza është sulmuar fizikisht. Në një rrëfim tronditës, autori ka pranuar se pas një përpjekjeje të dështuar për të abuzuar seksualisht me viktimën, e ka vrarë atë me një mjet të mprehtë që kishte në makinë, pasi ajo kishte kërcënuar se do t’i tregonte prindërve të saj për ngjarjen.

Pas aktit të tmerrshëm, trupi i vajzës është gjetur tërhequr zvarrë dhe fshehur në një zonë me shkurre. Ndërkohë, nëna e vajzës ka rrëfyer për mediat se vajza kishte ndihmuar të dyshuarin duke i larë makinën pak kohë para se të ndodhte krimi.

Të dyshuarit i është caktuar një seancë në prokurori, dhe tensionet janë të larta jashtë komisariatit ku janë mbledhur familjarët e viktimës dhe forca të shumta policie janë në vendngjarje për të ruajtur rendin. Ky individ nuk është i panjohur për autoritetet, pasi ka një histori të mëparshme kriminale që përfshin abuzimin e një adoleshenteje.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share