Tifozët e Mallorcas i dhurojnë kapelën e piratit Vedat Muriqit

Vedat Muriqi e ka filluar sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi në tri ndeshjet e para ka shënuar dy herë dhe ka asistuar një tjetër.

Muriqi mbrëmë ishte më i dalluari ndaj Rayo Vallecanos, pasi kontribuoi me një gol dhe një asistim.

Pas lojës, Muriqi u takua me disa tifozë, të cilët e kishin pritur jashtë stadiumit, derisa mori edhe një dhuratë prej tyre ‘kapelën e piratit’, nofkën me të cilën po identifikohet sulmuesi kosovar në Mallorca.

Kosovari edhe gjatë sezonit të kaluar ishte më i dalluari, pasi ndihmoi Mallorcan që të mbijetojë në La Liga.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share