Thomas Muller pensionohet nga kombëtarja e Gjermanisë

Thomas Muller, i dha fund karrierës me kombëtaren e Gjermanisë.

Kështu raporton gazeta e njohur Bild.

“EURO 2024”, ishte ngjarja që Muller e djersiti fanellën e “pancerëve”.

Por, 34-vjeçari do të vazhdojë të jetë aktiv në nivel të klubeve.

Ai ka kontratë valide me Bayern Munchenin deri në vitin 2025.

Thomas Muller, ishte pjesë tejet e rëndësishme e Gjermanisë.

Muller zhvilloi 131 ndeshje, shënoi 45 gola dhe ishte një nga më meritorët kur kombëtarja e tij fitoi Kupën e Botës në vitin 2014.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share