Tentuan të kalojnë me pasaporta të huaja, arrestohen dy kosovarë në “Tabanoc”

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në pikën kufitare “Tabanov” janë arrestuar dy shtetas të Kosovës, të njëjtit kanë dorëzuar për kontroll pasaporta të personave tjerë.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Me datë 18.06.2022, në ora 16:45 në vendkalimin kufitar Tabanoc, zyrtarët policorë kanë arrestuar D.N. (23) dhe A.M. (32), të dy nga Kosova, pasi gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se kanë dorëzuar pasaporta të personave të tjerë. Personat janë dorëzuar në SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme”, thonë nga MPB.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share