Tenis: Gjokoviq – Kyrgios në finale të grand slam “Wimbeldon 2022”

Serbi Novak Gjokoviq dhe iustraliani Nick Kyrgios sot me fillim në orën 15:00 do të diskujtojnë finalen në grand slam-in e tenisit “Wimbeldon 2022”

Novak Gjokoviq në gjysmëfinale mundi britanikun Cameron Norrie me rezultatin 3-1 në sete 2-6, 6-3, 6-2 dhe 6-4, duke synuar mbrojtjen e titullit që e fitoi vitin e kaluar.

Kundërshtari i ish numërit 1 në botë do të jetë australiani Nick Kyrgios, I cili u kualifikua në fiale pas luajtur, pasi rivali i tij Rafael Nadal u tërhoq pasi ishte I dëmtuar. Për tenistin australianin kjo është hera e parë që del në finalen e një grand slam-I në karrierën e tij. /KlnMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share