Stoltenberg flet me Kurtin dhe Vuçiqin, u kërkon të përmbahen nga përshkallzimet

NATO Secretary-General Jens Stoltenberg speaks at a news conference following a NATO leaders virtual summit, after Russia launched a massive military operation against Ukraine, in Brussels, Belgium February 25, 2022. REUTERS/Yves Herman

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka diskutuar së fundi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Këtë e bëri të ditur vet Stoltenberg, ndërsa shprehet se lidhur me tensionet në veri, u ka kërkuar të dyja palëve që të përmbahen nga përshkallëzimet, përcjell klankosova.tv.

”Fola me @avucic dhe @albinkurti për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. U kërkova të dyve që të përmbahen nga çdo veprim i njëanshëm që mund të shkaktojë përshkallëzim. Dialogu është e vetmja rrugë përpara. @NATO_KFOR mbetet vigjilent”, shkruan Stoltenberg, përcjell klankosova.tv.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share